Chirurgia i implantologia

Chirurgia to dziedzina stomatologii zajmująca się między innymi usuwaniem zębów i korzeni oraz zastępowaniem ich implantami zębowymi. Każdy zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym.

Zęby próchnicowo zniszczone usuwane są wtedy, gdy z powodu głębokiego, poddziąsłowego zniszczenia nie da się ich leczyć zachowawczo lub kanałowo. Usuwane są także zęby o znacznym stopniu rozchwiania spowodowanym parodontozą i takie w których doszło do złamania korzenia. Dzięki zastosowaniu protez natychmiastowych oddawanych pacjentowi bezpośrednio po ekstrakcji zęba możliwe jest natychmiastowe uzupełnienie braków. W niektórych przypadkach można też natychmiastowo wszczepić implant.

Implanty:

Jeśli musiałeś rozstać się z jednym lub kilkoma zębami, implanty dentystyczne są doskonałym rozwiązaniem uzupełnienia braków. Implanty pozwalają normalnie przeżuwać pokarm i zapobiegają utracie kości szczęki i żuchwy. Są wygodniejsze niż protezy, protezy częściowe czy mosty i mogą służyć przez długie lata.

Implanty są wszczepiane w szczęce w miejscu, w którym znajdował się korzeń zęba. Łączą się z kością  i służą jako  kotwica do mocowania zębów zastępczych.

W naszym gabinecie wykonujemy zabieg implantacji w przypadku utraty jednego, kilku lub wszystkich zębów, a także wszczepienie implantów z wykorzystaniem szablonów chirurgicznych. System DIO NAVI z którego korzystamy to najbardziej zaawansowany system nawigacji implantologicznej, którego użycie umożliwia skrócenie czasu zabiegu, zmniejszenie obrzęku pooperacyjnego, szybsze gojenie i w wielu przypadkach brak konieczności nacinania dziąsła i zakładania szwów. Nawigowany zabieg implantologiczny to lepsza alternatywa zwłaszcza dla pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i bezzębiem z powodu jego mniejszej inwazyjności.

Oferujemy  także zabieg wszczepienia miniimplantów tytanowych, które pełnią rolę korzeni zębów, dzięki czemu poprawiają retencję i stabilizację protez ruchomych. Wskazania do tego typu zabiegu to:

  • pacjenci bezzębni ze średnim i dużym zanikiem wyrostka zębodołowego,,
  • braki zębów u pacjentów nie akceptujących klamer doginanych,
  • pacjenci aktywni zawodowo, sportowo, pełniący funkcje publiczne,
  • gdy ze względów finansowych pacjent nie może zdecydować się na pracę niewyjmowaną na implantach.

Miniimplanty zakładane są w trakcie procedury jednoetapowej, która wykazuje minimalną inwazyjność chirurgiczną, bez użycia szwów, a gojenie przebiega równie szybko jak po implantacji nawigowanej. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla pacjentów bezzębnych, którzy do tej pory zmuszeni byli do przyklejania protez na krem mocujący. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci szybko dochodzą do siebie.

Galeria zdjęć